Şakaklara Saç Ekimi

Saç sıkılaştırma ekimi yaptıranlar bu durumdan gayet memnun görünüyorlar. Sonuçta sağlık konusu gündeme geldiği için her hasta yani er saç ekim operasyonu geçirmek isteyen kişiler çok fazla araştırma yapıyorlar. Fue yöntemi ile saç ekimi mi? Yoksa Dhi yöntemi ile saç ekim yöntemi mi tavsiye ediyorlar? Bu soruların cevabını kadınlara sorduk. Özellikle kadınlara sormamızın temel bir sebebi de var. Saçlarını kestirmeden saç ekimi yaptıran kadınlar dhi saç ekim yöntemini tercih ediyorlar. Kadınlar genellikle saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar kategorisindeler.

Şimdi açıklamak gerekirse kadınlarda saç ekimi yaptıranlar neler söylemişler? Microfue yöntemi ile saç ekimi yaptıran kadınların en büyük sorunlarından birisi de erkek tipi saç dökülmesidir. Saç ekimi merkezi nin kalitesi çok mu önemli diye soracak olursanız hemen cevabı verelim. Evet,çünkü el işçiliği gibi saçlar tek tek kafa derisine işleniyor. Kadınların aktardıklarına göre ağrı ve acı olmadan çok başarılı operasyonlar İstanbul’da ve Türkiye’de başlamış bulunmaktadır. MicroFue yöntemi ile enseden alınan saçlar kadınlarda seyrelen bölgeye transfer edilerek saç ekim işlemi yapılmaktadır. Kadınlarda saç ekim işlemi yapılırken asla saç traşlanmaz diye bir kural yok. Uzmanların önerilerine göre saçların kazınması tavsiye edilir.

Doğal Saç Ekimi

Saç ekimi sonrası dökülme olması gayet normal bir durumdur. Hatta hastanın operasyon sonrası iyileşme göstermesi saçlarının dökülmesine bağlıdır. Saç ekimi operasyonu sonrası saçlarınız 15 gün gün sonra şok dökülme olayı ile karşı karşıya kalacaktır. Hatta saçlarınızın yüzde 80’i bile dökülebilir. Bu durumda sakın panik yapmayınız. Peki bu ne anlama geliyor? Saçlarınız dökülecek ve yerine yepyeni gür canlı saçlar çıkacak. Saç ekim sürecini kısaca anlatacak olursak 75 gün sonra gerçek saçlarınız çıkacaktır. Bu çıkan seyrek saçlar ise 4.ay sonlarına doğru artık yüzde yüz canlı ve gür çıkmaya başlayacaktır. 4.ay sonrası ise artık saçlarınızın dökülme olayı ise neredeyse 0 denecek kadar azdır. Erkeklerde saç dökülmesi vakasına baktığımız zaman ense kısmı yani 2 kulağın tam ortası erkeklik hormonlarından hiç etkilenmediği için bu bölge adeta dökülmeye karşı korunmalıdır. Saç ekimi sonrası dökülmenin nedenlerinden birisi de normal sürecin dışında dökülmeyi saymazsak; saç ekimi işlemi esnasında donör bölgeden alınan saçların operasyon sırasında zarar görmesidir. Bu sebepten dolayı hastane ortamının steril olması ve doktorun çok tecrübeli olmasını kıstas sayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir