Saç Ekiminde Yaş Sınırı Var Mı?

kimler saç ektirebilir

Saç dökülmesinin beraberinde getirmiş olduğu kendi problemi pek çok kişi tarafından ciddi derecede sorun oluşturmaktadır. Bu nedenle kişiler zaman zaman psikolojik bozukluklar ile de karşı karşıya kalabilmektedirler. Son yıllarda dökülme problemi ile mücadele eden kişilerin tercih ettiği yöntemler arasında saç ekim yöntemi bulunmaktadır. Bu uygulama yüzde 98 oranında başarı getirmekte ve dökülmesi problemine kesin çözüm olmaktadır. Peki, kimler saç ekimi yaptırabilir ve saç ekiminde yaş sınırı var mı?

Saç Ekiminde Yaş Sınırı Var Mı?

Uygulama öncesinde kişilerin bilmesi gereken şeylerden biri de saç dökülmelerinin kadın ya da erkeklerde 40 yaşa kadar devam ettiğidir. 40 yaş ve sonrasında dökülmelerde yavaşlama gözlenir. Uygulamada herhangi bir yaş sınırı olmamakla birlikte kişilerin bahsi geçen kriterlere dikkat ederek 40 yaş sonrasında transfer işlemi yaptırmaları onlara avantaj kazandıracaktır. Çünkü 40 yaşından önce uygulanmış olan transfer sonrasında dökülmeler tekrar edebilir. Bu neden ile hastalar daha sonrasında yeni bir seansta ihtiyaç duyabilir. Oldukça uzun süren bu süreci birden fazla kez yaşamamak için 40 yaş sonrası uygulama tavsiye edilir.

Saç Ekiminde Saç Yapısı Önemli Mi?

Her yaştan kişilerde dökülme problemi görülebilmektedir. Uygulama yapılabilmesi için kişilerin saç kalitesi önemlidir. Bu neden ile uygulama öncesinde iyi bir analiz yaptırılması gerekir. Ayrıca erkek tipi dökülme yaşayan herkes transfer işleminden yararlanabilir. Genetik yatkınlığı olan kişilerde daha sık görülen dökülme problemi zaman zaman da başka rahatsızlıkların belirtisi olarak ortaya çıkabilmektedir. Bu durum göz önüne alındığında kişilerin transfer işlemi yaptırmadan önce çeşitli kan testleri yardımı ile dökülmeye sebep olan başka bir rahatsızlığın bulunup bulunmadığına dair detaylı bilgi edinmeleri uygulamanın başarılı sonuçlanması için önemlidir.

Transfer işlemi gerçekleştirilecek olan kişilerin yeteri kadar sağlıklı saç köküne sahip olmaları gerekir. Aksi halde uygulama gerçekleştirilemez gerçekleştiren ise dahi başarılı sonuç elde etme oranı oldukça düşüktür. Uygulama için baştan sona kadar yaklaşık 8 aylık bir süreç gerekmektedir. Uzun süren transfer sürecini yüksek bir motivasyon ile atlatabilmek adına kişiler doktorları ile sık sık temas halinde bulunmaları gerekir. Bu süreç içerisinde transfer sonrasında dökülmeler tekrar yaşayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir