Saç Ekimi Süreci

Prp saç ekimi nedir? Saç ekimi konusunda o kadar çok yöntem var ki hangisi daha sağlıklı hangi ameliyat daha kısa sürüyor diye merak edenler çoğaldı. Prp yönteminde doktorların hedefi hastanın dökülmeye başlamış,kırılan ve ileride kelliğe dönüşmesini engellemek amacıyla uygulanan yöntemdir. Hepimizin bildiği gibi ameliyat sonrası kafada ister istemez yaralar oluşur ve bu yaraların kabuk bağlaması bir süreç gerektirir. İşte bu Prp yönteminde ise yaraların bir an önce kabuk bağlaması ve kabuk bağlayan yaraların da iyileşmesi hedef alınır.

Saç ekimi yaptıranlar belli bir süre saçlarını istediği gibi kullanamayabilir. Mesela ameliyatı Cuma günü olan bir hasta 2 gün sonra pazar günü havuza giremeyebilir. Bu durum hastanın kafasında tek bir soru işareti oluşturuyor. Kafadaki yaralar ne zaman iyileşir. Cevabı elbette saç ekimi ameliyatı olan hastanın hangi yöntemle ameliyat olduğu ile doğru orantılı olmakla birlikte doktorların söylediğine göre bu süreç 1 ay sürüyor. Hasta bu 1 aylık süreçte çok dikkat etmesi gerekiyor. Psikoloiik olarak kendini hem iyi hem kötü hissedebilir. Yeni imajına bir an önce kavuşmayı hayal eden hasta bir yandan da kafasındaki saçların nasıl çıkacağını merakla beklerken biraz kaygı yaşayabilir. 1 ay sonra şok dökülme olacağı için hastanın sakinliğini koruması ve ameliyat sonrası seanslarını aksatmaması gerekiyor. Şok dökülme olduktan sonra doktorla tekrar görüşmesi ve kliniğe gitmesi gerektiği için tatil planlarında az da olsa bir değişiklik yapması gerekmektedir. Bizim yaptığımız araştırmalara göre saç ektirmek isteyenler genelde kış aylarını tercih edip yazın yepyeni saçlarıyla tatile gitmek istiyorlar.

Saç Sıklaştırma Ekimi

Saçlarımızı ektirmeye karar verdik ve bir hastane ile anlaştık. Ameliyatımızı olduk diyelim. Buraya kadar ana başlık halinde ayırmak gerekirse saç ekimi önce süreç diyebiliriz. Peki saç ekim sonrası süreç nasıl oluyor. Saç ektirmek isteyen hastaları saçını ektirdikten sonra neler bekliyor olacak? Hadi hep birlikte bu süreci ele alalım. Yaklaşık 1 yıl süren bu süreçte saçınıza normalden gösterdiğiniz özenin çok daha fazlasını göstermek hem yeni ekilen saçların sağlığı açısından hem de operasyonu başarıyla tamamlamak isteyen doktora yardım etmek açısından çok faydalı olacaktır. Doktor saç ekim işlemini başarıyla tamamlamış olabilir ama siz ameliyat sonrası saçlarınıza gerekli özeni göstermezseniz bu doktorun suçu olmaktan çıkar ve doktor sorumluluk alamaz. Özellikle ilk 3 gün çok çok önemli olmakla birlikte hastanın evde kalıp dinlenmesi tavsiye edilir. Hatta kafada zonklama dediğimiz bir tabir ile karşı karşıya kalabilir. İlk gün anestezi sayesinde hiç bir ağrı hissetmeyen hasta 2.gün itibariyle bu bahsettiğimiz kafadaki zonklamayı yaşayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir