Saç Ekimi Hakkında Genel Bilgiler

Saç ekimi konusunda bu kadar insanın bu konuya meraklı olmasının sebeplerini biliyor musunuz? Neredeyse her 3 erkekten ve kadından 1’inde saç dökülmesi meydana geliyor ve insanların moralini bazen bozabiliyor. Saç dökülmesi aslında insanların moralini bozmamalı diye yorumluyorum. Bazen ırsi olarak saç dökülmesi meydana gelirken bazen de sonradan saç dökülmesi meydana gelebiliyor. Sonradan kaynaklanan saç dökülmesinin bir çok sebepleri olabiliyor bu konuyu pas geçiyorum.

Saç ekimi fiyatları gözünüzü korkutuyor olabilir ve sürekli eski saçlarınıza kavuşmak için hayallerinizi erteliyor olabilirsiniz. Artık öyle bir zamanda yaşıyoruz ki sahip olmak istediklerimizi vadelere bölebiliyoruz. Taksitle saç ekimi yaptırarak bütün hayallerinize kavuşabilirsiniz. Evet,böyle bir şey mümkün mü? diye araştırırken karşımıza çıkan sonuç saç ektirmek isteyenleri bir hayli mutlu edecek gibi görünüyor. Saç ekimi yaptırırken çok ucuz yerleri tercih edin diye tavsiye veremeyeceğim. Sebeplerini tek tek anlatmaya başlıyorum. Her şeyden önce saç ekimi ameliyatı yapacak olan doktorların uzman olması şartı gerekiyor.Ameliyathane steril bir ortamda olması gerekiyor. Özellikle ameliyat öncesi doktor hastaya saç analizi yapması gerekiyor. Ne kadar saç kökü (greft) ihtiyacı var hesaplaması gerekiyor.

Fue Saç Ekimi Nedir

Saç ekim teknikleri 2’ye ayrılıyor. Saç nakli konusunda teknikler bir hayli gelişmiştir. Saç nakli konusunda gelişen teknikler sayesinde kişi ağrı olmadan,ameliyat izi olmadan ve sosyal hayatı etkilenmeden hayatına devam edebilmektedir. Peki en iyi saç ekim yöntemi hangisidir? Fue saç ekimi nasıl bir yöntemdir? Ensenin biraz üzerinden alınan 1 mm ucu olan punch aleti ile günde 1000 civarı saç nakli gerçekleştirilebilir. 3 gün ile 5 gün arasında gerçekleşen saç ekim sayısı ise 8000’e kadar çıkabilir. Ortaya çıkan sonucu hayal edebiliyor musunuz? Bu seans sayıları ise kişinin ne kadar saç köküne ihtiyacı olduğu ve doktorun hastayı nasıl yönlendirdiği ile doğru orantılıdır. Bu yöntemde saçlarınız tek tek kökünden alındığı için işlemler 7-8 saat sürebilir,biz baştan bu uyarıyı yapalım istedik. Saç naklinden sadece ense değil göğüs kılları da kullanılabiliyor o yüzden baştan kendinizi ensemden saç alınacak diye şartlamayın. Hatta bazen sırtınızdan bile kıllar alınabiliyor. Buradaki soru işareti ise acaba sırtımdan ve göğsümden alınan kıllar ile kafamıza nakil yapılan saçlar aynı özelliğe sahip mi? ya da saçlarım uzayacak mı? Müjdeli haberi hemen verelim istedik. Cevabımız evet,saçlarınız uzayabilir ve göğüslerinizdeki kıllar ile kafanızdaki saçlar aynı özelliğe sahipler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir