DURMADAN İLERLEYEN TÜRKİYE SAÇ EKİMİ TURİZMİ

Turizm haberlerini incelediğimizde ülkemize her yıl gelen turist sayısının gün geçtikçe azaldığı siyasi ve ekonomik kriz söylentilerinin yabancı turist oranını düşürdüğü bildirildiği görülmektedir. Bu durum üzücü olmasına rağmen Türkiye saç ekimi turizmi konusunda durmadan ilerleme sağlaması da sevindirici bir gelişme olarak turizm haberleri arasında yer almaktadır. Bütün dünya ülkelerinin gözde mekanlarından olan Türkiye sağlık turizmi yönünde en çok tercih edilen ülke konumundadır. Romatizma hastalığının tedavisine dahi termal kaplıcalara gelen yabancı turistler gördükleri manzara karşısındaki hayranlıklarını gizleyemeden tüm imkanlarda yararlanma yollarını aramaya başlamaktadırlar. Son dönemlerde artan saç ekimi talebiyle Türkiye hem cerrahi başarısı hem de saç ekimi fiyatları itibariylede önemli bir yerde.

Özellikle saç ekimi konusunda en titiz davrana Arap ülkeleri yaz aylarında Karadeniz sahilinde serin günler yaşarken kellik sorunu o9lanlarda İstanbul’da ekim merkezlerinin yolunu tutmaktadır. Çünkü uygulanan yöntemler karşısında alına ekim ücretleri en çok dikkat çeken rakamlar olmaktadır.

Saç Ekimi İçin Türkiye Neden Gelişmiş Durumdadır?

Türkiye sadece saç ekiminde değil diğer estetik operasyonlar açısından da son derce gelişmiş düzeydedir. Özellikle prp yöntemi ile yapılan yüz gerdirme ve gençleştirme saç ekimi işlemlerinde de özenle uygulanması bu tür cerrahi işlemlerin kalitesini gözler önüne sermektedir. Ülkemize sağlık turizmi amaçlı gelen turistler gördükleri ilgi ve kaliteli hizmet karşısında sadece saç ekimi ile sınırlı kalmayan işlemlerine bu tür faaliyetlerle de devam etmektedir.

Sağlık turizmi ve sağlık kuruluşları açısında gelişmiş bir ülke olmamızın yanında kliniklerde ki çalışanların güler yüzlü hizmetleri turistlerin beğenisini kazanmaktadır. Müşteri memnuniyeti çalışmaların sergilendiği ülkemizde saç ekiminde o derce kaliteli yapan cerrahlarımız mevcuttur.

Saç Ekim Fiyatları Ne Kadar?

Sağlık turizmi açısında saç ekim ücretleri karşılaştırıldığında Türkiye ekim konusunda en ucuz ülke olmaktadır. Avrupa ülkelerinde yapılan saç ekim ücretleri 2015 yılında yapılan araştırmaya gere 10 bin avro civarında olduğu tespit edilmiştir. Bu rakam ve hizmetlerin karşılığı Amerika birleşik devletlerinde 30 bin dolar ile değer bulurken Türkiye saç ekim merkezlerinde en çok tercih edilen yöntemler bile 5 bin Türk lirası karşılığında yapılmaktadır. Hava yollarının gün geçtikçe yaygınlaşan ulaşım kolaylıkları yabancı turistlerin özellikle ekim konusunda Türkiye şartlarını tercih etmelerinde katkıda bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir