Saç Ekimi Evreleri

Protez saç ekimi son yılların gözdesi olmaya devam ediyor. Saç ekimi ameliyatı denince herkesin korkusu ameliyatın korkutucu boyutunu daha masaya yatmadan uykusuz kalmak ve demotive olmaktı. Protez saç ekiminde ise sadece özel solüsyonlar sayesinde yeni canlı insan saçları sizin saçlarınızla uyumlu olmak şartıyla kafanıza naklediliyor. Tabi bu cerrahi operasyon olmasa bile yine uzman bir doktor tarafından klinikte yapılması gerekmektedir.

Saç ekim modelleri ise sizin saçınızın çıkış yönleri ve açıları hesaplanılarak yapılması zorunludur. Zorunluluktan kastımız ise hem yeni ekilen saçlarınız hem de eski saçlarınız yaklaşık 6 ay sonra belli bir uzunluğa geldikten sonra sanki hiç fark yokmuş gibi bir görünüme sahip olmasıdır. Saç ekimi yeni yöntem sayesinde bu mümkündür. Hem fue saç ekim yönteminde hem de dhi saç ekim yönteminde eski ve yeni saçlarınızı siz bile ayırt edemeyecek boyuta geleceksiniz. Yapmanız gerekenler yani ameliyat sonrası size düşen görevleri de hayatınız boyunca unutmamalısınız. Örneklerle açıklamak gerekirse; saç dökülmesinin sebeplerinden bir kaçında sağlıksız beslenme demiştik. Mesela demir ve çinko eksikliği çok iyi bir örnek olacaktır. Eski saçlarınızın bir daha dökülme olasılığı olmayabilir belki ama hem sağlıklı yaşam adına da sağlıklı beslenmeyi hafife almamalıyız öyle değil mi? İnsan ne için yaşar ki? Ama bazı toplumlarda görüyoruz ki insanlar para kazanmak için sağlıklarından oluyorlar daha sonra tekrar eski sağlığına kavuşmak için kazandıkları paradan çok daha fazlasını harcıyorlar. Bu döngünün son bulması için ve kaliteli yaşam için stresten uzak durmalıyız. Ne alakası var diye sorarsanız saç dökülmesine sebep olarak stres diyebiliriz.

Fue Tekniği ile Saç Ekimi

Fue yöntemi ile saç ekimi fiyatları araştırması yaparken internette gözüme bir rakam çarptı. Fiyatı 30.000 Dolar üzerindeydi. Aman Tanrım! dedim ne kadar pahalı. Meğer saç ekimi ense ile olması gerekirken bu bahsettiğim parayı ödeyen kişi kazıklamışlar. Halbuki saç ekimi fue denince akla ilk gelenler arasında enseden saç aldırmak,kafada saçın az döküldüğü yerlerden olan yan ve arka kısmından aldırmak geliyor. Bazen vücudun değişik yerlerinden saç kökü aldıran hastalar da yok değil ama bana bu rakam cidden çok uçuk gelmişti. Bu parayı ödeyecek gücüm olmadığı için kendime saç ektirmekten vazgeçer gibi oldum. Sonra öğrendim ki bu beyefendi ünlü bir iş adamıymış ve doktorun bütün ayını komple kapatmış. Hasta kendisine özel olarak ilgi istemiş ve doktorun uzman ekibini de 1 ay boyunca manevi destek versin diye kiralamış. Tabi herkesin bu kadar özel bir durumu olmayabilir. Saç ekiminden saçınızın olduğu bölgeden saç alınır ve saç olmayan bölgeye ekilir. Fue yönteminde ameliyatla kesikler açılsa da hem canınız yanmayacak hem de daha ucuza saç ektirebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir