Saç Ekimi

Saç dökülmesi yaşın ilerlemesi ile artıp belli bir yaştan sonra ise tamamlanır ve saç son halini almış olur. Saç dökülmesi çeşitli nedenlerden dolayı günümüzde 20′ li yaşlarda görülmektedir. Genç yaşta saç dökülmesi yaşayan kişiler öz güven kaybına uğrayarak depresyona girmektedirler.Bu sıkıntıyı yaşayan kişiler çevrelerinden kendilerini soyutlamakta ve saç konusunda .çok hassaslaşmaktadır.Ve çare olarak saç ekimi yapılmaktadır.

Bayanlarda saç ektirme kolay alınan bir karar değildir. Günümüze kadar saç ekimini genelde erkekler yaptırmakta idi. Son yıllarda kadınlarda teknolojiden yararlanarak saç nakli yaptırmaktadır.Saç ekimi için uygun yaş diye bir tabir doğru değildir. Uygun yaş yerine uygun saç çizgisi planlanmalıdır. 25 yaşındaki kişiye 20 yaşındaki gibi saç çizgisi uygulanırsa ileride saç dökülmesi durumunda doğal olmayan kişiyi zor durumda bırakacak bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Saç çizgisi gibi saç köklerinin yönünüde doktorunuzun çok iyi planlaması gerekmektedir.Saç yönleri iyi bir şekilde planlanmayan kişilerde mesela vertex yani tepe bölgesinde ekim yapılınca horoz ibibiği gibi saçlarla sonuçlanabilir.Doktorunuzun tecrübeli ve uzman olması saç ekiminde başarıyı arttıran en önemli faktördür. Bu yüzden seçtiğiniz saç ekim merkezi çok önemlidir. Günümüzde en son saç ekim teknolojisi ile saç ekim teknolojisini kullanan saç ekim merkezlerini tercih etmeniz size fayda sağlayacaktır. Bu merkezlerde dikkat etmeniz gerekenleri makalelerimizde bulabilirsiniz,sormak istediklerinizi bize ileterek aklınızdaki soruların doğru bir şekilde cevaplanmasını sağlayabiliriz.

Saç ekimi için en uygun zaman iki şekilde belirlenmektedir. İlk olarak kişinin saç dökülme evresinin durumuna bakarak ekim zamanı hesaplanmaktadır.Saç dökülmesi tamamlanmamış kişilerin saç ekimi yapılması tavsiye edilmemektedir. Ekim yapılmama tavsiyesinin sebebi ise ekim yapıldıktan sonra saç dökülmesinin tekrar yaşanarak görsel olarak kötü bir durumun oluşmasını engellemektir.İkinci durumda kişinin saç ekimi operasyonundan sonra istirahate ihtiyacı olması ve saçlarını koruması gerektiğini hesaba katarak kişiye uygun bir zaman ayarlanmalıdır. Genel olarak -İstirahat edebileceğiniz -Deniz ve kumsaldan uzak durabileceğinizi -Kutlama tarzı programlara katılmayacağınız zamanları tercih etmelisiniz. Edinilen tecrübelerle saç ekiminin en iyi bahar aylarında yapıldığı görülmüştür. Saç ekimi operasyonu sonrasında ekilen saçların fazla soğuk ya da fazla sıcak havaya maruz kalması tercih edilmez.Güvenilir saç ekim merkezlerini tercih etmeniz çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir