Please assign a menu to the primary menu location under menu

Saç Ekim Merkezleri

Saç Ekim Blog

Uncategorized @tr

SAÇ EKİM TEKNİKLERİ VE AŞAMALARI

saç ekimi teknikleri aşamalarısaç ekimi teknikleri aşamaları

Kök hücre katkılı saç ekimi, PRP destekli saç ekimi, motorlu FUE, traşsız FUE, robotik saç ekimi gibi değişik şekillerde saç ekim teknikleri bulunmaktadır.

SAÇ EKİMİ UYGULAMASI İŞLEMİNDE YAPILACAKLAR

Saç ekimi teknikleri değerlendirilmesi için, öncelikle ekim işleminde uygulanacak olan sıralama bilinmelidir. Bu sıralama şu şekildedir: 1. Saçın kısaltılması ya da traş edilmesi işlemi ilk sıradadır. 2. olarak, ekim yapılması gerektiren bölgede gerekli planlamaların yapılması, 3. Lokal anestezi ile uygulama yapılacak olan bölgenin uyuşturulması, 4. Kıl köklerinin, belirlenen yönteme göre toplanması, 5. Kıl köklerinin yapılacak olan uygulama için hazırlanması, 6. ise Kıl köklerinin, yeni yerlerine ekilmesi işlemidir.

Medikal olarak kabul edilen 2 çeşit saç ekim yöntemi vardır: 1. FUE yöntemi, 2. FUT tekniğidir. Bu iki yöntemde de kıl kökleri, enseden alınarak, gerekli olan bölge için uygulanmaktadır. Fut tekniğinde lokal anestezi uygulanır çünkü cerrahi bir operasyondur. Kanama görme durumu vardır Fue işleminde ise, cerrahi bir işlem olmadığı için anestezi uygulanmaz ve çok düşük bir miktarda kanama durumu görülebilir.

https://www.eurozenhairtransplant.com/

Saç Ekim Teknikleri

Traşsız Fue

Bu uygulama da, saçlar kazınmaz. Hastanın uygunluğuna göre kıl kökleri toplanır ve, uygulanacak olan bölgeye, özel cihazlar ile yerleştirilir. Avantajı; uygulanan hasta operasyon sonrası, normal hayatına hemen döner. Dezavantajı ise; bu işlem çok uzun sürer ve kök alınırken zarar göreme durumu olmaktadır.

PRP Destekli Ekim Yöntemi

Bu yöntemde, hastanın kendi kan hücreleri ile gerekli işlemler yapılmaktadır. Ekim işleminden önce, operasyon yapılacak olan kişiden kan alınarak, kanlar ayrıştırılır ve içindeki maddeler uygulanır. Bu uygulamanın dezavantajı, normal bir saç ekimi işleminin yerini tutmamasıdır.

Robotik Ekim

Bu yöntem fue işlemi ile tamamen aynıdır. Aralarındaki tek fark, fue saç ekimi tekniğinde, kıl kökü alma işlemini doktor yapmakta iken; bu işlemde, robotlar yapar.

Icegraft

Bu uygulama yönteminde, kökler yeni yerlerinde ekim işlemi için hazırlanmakta iken, vücuttan alınan kıl kökleri, vücuttan dışarıda özel bir laboratuvar için kullanılan sıvının içerisinde bekletilir. Bu uygulama da hedef, vücuttan dışarıda bekleyen köklerin, en verimli ve en düzgün şekilde korunarak, gerekli yere uygulanması ve en fazla verimi almasıdır.

2 Comments

  1. merhaba bu konuda elbette her gün gelişen teknolojiler var ama saç ekimi ve diğer metotlarda güzel ve kaliteli iş yapan bir firma olarak sizlere eurozen saç ekimi önerebilirim arkadaşlar bu konuda gerçekten çok titiz çalışan bir firma bir kaç arkadaşım orada saç ekimi yaptırdı.

    Sizlerde deneyebilirsiniz aslında tam olarak deneme demeyelim neden derseniz saç ekimi ciddi bir konudur oldukça hijyen gerektirir ve bunu en sağlıklı yerde yani hastanede yaptırmak gerek sayın aslı tarcan saç ekimi bakırköy incirlide özel bir hastanede yapmaktadır..

    Doktor ve uzman hemşire kadrosu ekim boyunca sizin yanınızda kesinlikle hiç bir sorun yaşanmadan ekim yapılıyor.

Leave a Response