Saç Ekim Merkezi

Saç temel olarak keratin olarak bilinen özel bir proteinden ve saçı koruyan yağ bezlerinden çıkan lipitlerden oluşur. Saç derimizde cm² başına ortalama 200 ila 300 saç teli olmak üzere toplamda yaklaşık 100.000 saç teli bulunmaktadır. Günde kendiliğinden 50 ila 100 tel saç kaybederiz.Bu sayıdan fazla dökülmelerde saç ekimi merkezlerini tercih edebilirsiniz.

Saç ekimi yaptırmadan önce saç dökülmesinin nedenlerini iyi belirlemeniz gerekmektedir.Eğer saç dökülme nedenini belirletmeniz sonucunda çözüm bulunabilirse saç dökülmeniz durduğu gibi bi ihtimal saç ekimine gerek dahi kalmayabilir.Saç dökülmesi genellikle erkekleri etkileyen bir sorun olarak göze çarpsa da kadınlarda da artık saç dökülmesi sık sık görülen bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. istanbulda saç ekimi merkezleri arasında size tavsiye edebileceğimiz Eurozen,Este gibi sektörün en eski firmalarını önerebiliriz.istanbul saç ekim merkezleri dünya genelinde en fazla ve en başarılı saç ekim operasyonlarını gerçekleştiren kliniklerdir.Siz de saç ekimini düşünürseniz kesinlikle İstanbul’da ki firmaları düşünmeli hatta imkanınız var ise denemelisiniz.

Saç Ekim Yerleri

Saç ekimi yapan yerleri olarak genellikle klinikler olduğu gibi bazen özel firmalar hastaneler ile anlaşarak kendi firmalarını hastane bünyesinde açmaktadır.Burada yanılgı saç ekimi yapan hastaneler yoktur.O hastanede kiracı olarak saç ekimi yapan firmalar bulunmaktadır. Bu işlemi gerçekleştiren kişiler estetik cerrahlarıdır. Saç ekimi cerrahi bir müdahale olduğunu asla unutmamalısınız.Merdiven altı mekanlarda yapılan operasyonlarda sağlığınızı yitirme durumunuz olabilir. Deneyimli ve saç ekimi konusunda uzman cerrahlar sayesinde başarılı sonuçlar alınabilir.Yasalar gereği saç ekimi uygulaması ameliyathane şartlarında ve estetik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Sizlere bu imkanları sağlayabilecek saç ekim merkezini tercih etmenizi tavsiye ederiz.Saç ekim merkezinin hastalarını kendinize referans olarak kabul etmelisiniz. Hasta memnuniyeti saç ekiminde oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir