Saç Ekim İşlemi Ve Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

saç ekimi işlemi

Saç ekim işlemi, kadın ve erkekler için, onları umutsuzluğa sürükleyen estetik kaygıları için umut verici sonuçlar sağlayabilmektedir. Gelişen teknik ve uygulamalar sayesinde oldukça hızlı ve pratik şekilde gerçekleştirilebilen işlemler sayesinde, saç dökülmesi konusunda kaygılı kişilere harika çözümler getirilmektedir.

Saç Ekim İşlemi Kimler İçin Uygundur?

Saç ekimi yapılmadan önce, dökülmenin neden kaynaklandığının anlaşılması gerekir. Erkeklerde yaşa bağlı olarak ön ve orta kısımlarda meydana gelen dökülmeler gayet doğaldır. Bununla beraber kadınların da yaşla beraber saçlarında meydana gelecek seyrelmeler olağan sonuçlardır. Doğal sürece karşın çeşitli metabolik değişimlerle ilgili olarak da saç dökülmesinin gerçekleştiği görülebilir. Böyle durumlarda saç ekimine gerek kalmaksızın dökülmenin tedavi edilmesi de mümkün olabilir. Eğer başka bir tedavisi yoksa, saç ekimi, 20 yaşını geçmiş her kadın ve erkek için uygulanabilecek doğal ve zararsız bir uygulamadır.

Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Operasyonu yürütecek doktorun yapacağı önerilerle beraber; saç ekiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  • Operasyona gelmeden önce sigara, alkol ve kafein tüketiminin sonlandırılması, operasyon sonrası iyileşme sürecinin hızlanmasını sağlayacaktır.
  • Kişinin kronik ve akut rahatsızlıkları varsa, kullandığı ilaçları doktoruna bildirmesi önemlidir.
  • Operasyona tok gelinmelidir. Operasyon öncesi beslenme, kişiyi tok tutacak kadar olmalı ancak metabolizmanın yorulmasını sağlayacak kadar ağır olmamalıdır.
  • Operasyondan önce saçlar yıkanmalı ancak hiçbir kimyasal bakım ürünü kullanılmamalıdır.
  • Operasyondan sonraki 48 saat içinde saçlar yıkanmamalıdır. İlk yıkama işlemi uzmanlar tarafından, saç köklerine zarar vermeyecek şekilde uygulanmalıdır.
  • Operasyondan sonra doktorun belirteceği süre içinde alkol ve sigara kullanılmamalıdır.
  • Saç köklerinin zarar görmesini engellemek için olabildiğince önden iliklemeli giysiler kullanılmalıdır.
  • Operasyonun ardından kullanılacak ilaçlar için doktora kesin bilgi verilmeli ve doktorun belirttiği ilaçlar kesinlikle kullanılmamalıdır.
  • İki hafta boyunca ekiminin yapıldığı bölgenin temasını önlemek için geceleri boyun destekleri ile uyunmalı, spor faaliyetlerine ara verilmelidir.
  • Başa darbe olasılığının yüksek olduğu sporlar, işlem yapılan bölgenin zarar görmesini engellemek için iki ay boyunca yapılmamalıdır.

Operasyondan önce ve sonra gerekli özenin gösterilmesi halinde tedavi tek ya da birkaç seansta tamamlanabilmektedir.

Eurozen saç ekimi çalışanlarına bizlere yardımcı oldukları için teşekkür ederiz;

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir