TÜRKİYE’DE SAÇ EKİMİ GELİŞİMİ VE TÜRKİYE’DE SAÇ EKİMİ YAPTIRMANIN FAYDALARI

TÜRKİYE SAÇ EKİMİ TURİZMİ

Saç Dökülmesi

Erkek ya da kadın olması fark etmeden kişilerde görülen saç dökülmesi sorunu göz ardı edilemeyen bir sorundur ve bu nedenle Türkiye’de saç ekimi yaptırmanın faydaları genelde son dönemlerin popüler konularından olmuştur. Çünkü genelde kişiler tarzları ile saçlarını ve kişiliğini bütünleştirmektedir ve estetik açıdan olmazsa olmazları arasına girmiştir.

Dökülme sorunu sadece erkeklerde görülmektedir şeklinde algılansa da birçok kadının da bu sorunu yaşadığı görülmektedir. Bu sorunun çözüme kavuşturulması için öncelikle meydana gelme sebebi incelenmelidir. Kişiye göre nedenler değiştiği gibi nedenlere göre de çözümler değişmektedir.

Kadınlarda genel de mevsim geçişleri, doğum ve menopoz gibi nedenler sonucu meydana gelen dökülmeler, erkeklerde stres, genetik ve hormonal etkilerle görülmektedir. Bu nedenlerden genetik nedenler dışındakilerin tedavileri uzun da sürse mümkündür. Vitamin ve ek ilaçlar ile hormonal denge sağlanabilmektedir. Ancak genetik nedenlerin çözümü ilaç tedavisi ile mümkün değildir.

Beslenme yetersizliği sebebi ile görülen dökülmelerde D vitamini çok önemlidir. D vitamin eksikliğinden kaynaklanan dökülmelerin önüne geçmek için D vitamini içerek ilaç tedavisine başlanır ve D vitamini içeren besinlerin tüketilmesi önerilir. Ayrıca güneşte de bol miktarda D vitamini bulunduğu için kişini sık sık güneşe çıkması önerilir. Bunun dışında genetik olan sebeplerin tek kalıcı çözümü saç ekimidir.

Saç Ekimi İşlemi

Hormonal kökenli dökülmeler tedavi edilse de genetik kökenli sorunlar tedavi edilememektedir. Bu nedenle genetik kökenli sorunlar için geliştirilen bir sistem olan saç ekimi işlemi uygulanması gerekmektedir. Bu anlamda kendini geliştirmiş olan Türkiye’de bu işlemin yapılmasının en büyük avantajı etkisinin büyük ve kalıcı olmasıdır.

Saç dökülmesi nedir ve Türkiyede saç ektirmenin faydaları nelerdir?
Saç Dökülmesi ve Türkiyede Saç Ekimi

Saç ekimi işlemi sonrasındaki başarı çok önemlidir. Bu da işlemin ustalık ile yapılmasına bağlıdır. Bu konuda Türkiye teknolojik gelişmeleri takip ederek ekim işlemlerini genişletmiştir ve kalıcı çözümler sağlamıştır. Hastalara yapılan geniş bir tarama sonrasında özel bir ekip tarafından gerçekleştirilen uygulama aynı gün bitirilerek hasta evine gönderilmektedir.

Yapılan düzenli takipler ile hastanın saç ekimi işlemi sonrasındaki durumuna ve işlemin etkisine bakılır. Ortalama 3 – 4 ay içinde saç ekimi işlemi etkileri görülmeye başlamaktadır.

Tecrübe ve bilgi paylaşımlarımdan dolayı Eurozen saç ekim merkezine teşekkür ederiz;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir