Prp Saç Tedavisi Nedir ve Prp Destekli Saç Ekimi Uygulaması

prp saç tedavisi

Saç ektirmek tamamen kellik belirtisi başlayan veya tamamen ilerlemiş durumda olan kişilerin tercihleri doğrultusunda yapılan bir cerrahi operasyon olmaktadır. Ekim işlemi yapılırken kullanılan yöntemler sayesinde herhangi bir acı hissi duyulamaması için lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu sayede saç dikim operasyonu sırasında hastalar hiçbir acı hissi ile muhatap olmadan kıl köklerinin kafa derisine yerleştirilme işlemlerini tamamlamaktadırlar. Yine de iğne korkusu olanlar için kısa süreli uyutma işlemi uygulanmaktadır.Bütün saç ekim faaliyetlerinin en kısa sürede tamamlanması ve sonuçlarının en başarılı şekilde elde dilmesi için en kullanışlı yöntem prp saç tedavisi uygulamasından yardım alınmaktadır.

PRP Saç Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Laboratuvar ortamlarında özel kitler kullanmak sureti ile elde edilen plazma saç ekimlerinden sonra yaralı bölgelere enjekte edilerek iyileşme süreci hızlandırılmaktadır. Uygulama esasları olarak sürme yöntemi değil tamamen özel bir yöntem olan sanki fidelere can suyu verircesine her kıl kökünün dibine doktorların uygun gördüğü ölçüde enjekte edilerek etkisinin görülmesi sağlanmaktadır. Saç köklerinin sağlamlaşması ve daha çabuk deri tabakasına tutunması için uygulana yöntem tamamen destekleyici amaçla kullanılmaktadır. Başarılı sonuçların elde edildiği prp saç tedavisi günümüzde sıklıkla kullanılan bir uygulama olmaktadır.

PRP Nedir, Nasıl Tedavi Etkisi Yaratır?

Günümüzde yapılan saç ekim işlemlerinden sonra ilaçlar kullanmak yerine prp kullanılarak yaraların daha steril olarak iyileşmesi sağlanmaktadır. PRP hakkında kısa bilgi vermek gerekirse; insanların kendilerinde buluna kan 10 cc ölçüsünde özel kitler kullanılarak alınarak santrifüj edilmekte ve trombosit yönünden etkili bir seviyede buluna plazma sıvısı elde edilmektedir. Bu sıvı deri tabakasına uygulandığında dokunun etkileşime geçerek hücre yapısını hareketlendirmektedir. Bu hareketlenme sayesinde ölü ve cansız, kuvvet yönünden düşük seviyedeki zayıf hücreleri vücut yapısından atılımını sağlamaktadır.

PRP deri tabakasında arılan hücrelerin yerine daha dinamik, kuvvetli, savaşçı yapıya sahip hücreler üreterek derinin canlanmasını sağlamaktadır. Bu sayede derinin özelliğini yitirmesi neticesinde saç köklerinin yerinden sökülmesi kelliğin en belirgin sebeplerinden olmaktadır. İşte en etkili yenileştirici ve gençleştirici özelliği olan prp bütün deri fonksiyonlarını dengeleyerek ekilen yeni saç köklerini kavramak sureti ile yeni yaşam alanı oluşturmaktadır. Bu sayede kellikten kurtulan kafa derisi yeni saçlı8 görünümüne bürünmektedir.

Bilgi ve tecrübelerini bizimle paylaşmak için kapılarını bize açan Eurozen saç ekim merkezine teşekkür ederiz;

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir