Fue Tekniği ile Saç Ekimi

Saç ekimi fue yönteminde kafanın arka kısmında özel bir cihazla saçlar tek tek alınır. Bu cihazın adı mikromotor olup 0,7 mm ile 1 mm uç kalınlığına sahiptir. Ucu bu kadar hassa ve ince olan bu motor sayesinde saçlarınız hiç yıpranmadan ve hasar görmeden itinayla tek tek kökünden alınarak saç ekilecek yere transfer edilir.

Fue yöntemi ile saç ekimi fiyatları bölümüne birazdan geleceğiz. Ama öncesinde maksimum ne kadar saç kökü alınır ve alınması tavsiye edilir onları açıklamamız gerekiyor. Ortalama olarak 2500-3000 greft saç kökü saçınızın olmadığı açık alana ekilebiliyor. Ekim alanına cm kare baz alındığında ne kadar yoğunlukta saç ekileceği ise operasyonun başarısını etkiliyor. Hastanın konforu baz alındığında ağrısız ve sancısız bir ameliyat geçirmesi için hastaya anestezi işlemi uygulanır. Bu sayede hasta sanki hiç saç ekimi ameliyatı olmuyormuş gibi rahat olur. Gelelim şimdi saç ekiminin en önemli olan kısmına yani fiyat kısmına,hem Türkiye’de hem de dünyada saç ekimini doktor kendisi yaparsa fiyatlar 1 Euro ile başlar. Ameliyatı doktor değil de yardımcı personelden en kıdemli olursa (doktor yardımcısı) fiyatlarda çok az daha bir düşüş gerçekleşebilir. Eğer olurda yurt dışında saç ektirmek isterseniz; Sizi havalimanından alıp otele transfer etmelerini,otelin gecelik konaklama ücretini,o şehirde yapacağınız yemek masraflarını ve yapacağınız ek harcamaları da bu ameliyat parasına ilave etmeniz gerekecektir.

Fue Saç Ekimi Yaptıranlar

Bu makalemizde sizlere fue yöntemiyle saç ekimi yaptıran kişilerin tamamen kendi tecrübelerini aktaracağız. Bir tane forumda aynen şöyle aktarılıyor; Bu kış mevsiminde saç ekimi yaptırmayı planladım ama etrafta gördüğüm kadarıyla herkes çim adam gibi geziyor. (Burada soruyu soran kişi etraftaki herkesin kafasına ameliyat sonrası bandana takarak gezdiğini ima ediyor.) Sanırım soruyu soran kişi ameliyat sonrası kafasındaki yaralar mikrop kapmasın diye sarılan sargı bezinden rahatsız olacak gibi duruyor. Neyse bakalım nasıl cevap almış… Çoğu kullanıcı piyasada bir çok saç ekim firmasının varlığından bahsedip hangisinin en iyi saç ekimi yaptığı konusunda şüphe duyduklarını dile getirmişler. Özellikle bir kullanıcı çok kötü tavsiyelerde bulunmuş. Hiç doktora danışmadan direkt olarak bir eczaneye gitmelerine hemen kelliğe çözüm getiren ilaç almasını ve sürekli kullanmalarını tavsiye etmiş. Biz bu yorumu okuyunca çok üzüldük. Size tavsiyemiz doktorunuzun tavsiye etmediği hiç bir ilacı kullanmayın. Her zaman söylüyoruz başkasına şans eseri iyi gelen bir ilaç siz iyi gelmeyebilir. Sizin saçlarınızın ilaçlara olan tepkisi daha kötü olabilir ve kelliğe bile yol açabilir. Lütfen dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir