Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar

Saç ekimi yaptırmak isteyen her erkeğin ya da kadının kafasında tek soru işareti var,ekilen saçlar ne zaman çıkar ? Haksız da sayılmazlar öyle değil mi? Sonuçta hem zaman hem para harcamanın dışında heyecanlı bir bekleyişle sürekli aynaya bakıyorlar. Acaba saçları ne zaman çıkacak. Bu yazımızda sizlere ne kadar süre beklemeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

Ekilen saçlar ne zaman çıkar diye şöyle bir göz attığımızda klasik bir cevap olacak ama kişiden kişiye farklılık gösterecektir. Yepyeni imajına kavuşmak isteyen kişiler merakla bu sorunun cevabını arıyorlar. Saç ekimi operasyonu sonrasındaki 2 hafta saçınızda oluşan dikiş yaraları yavaş yavaş kabuk bağlamaya başlayacaktır. Ekilen yeni yerlere saçlar bu kabuklar sayesinde tutunmaya başlayacak ve uyum sağlamaya başlayacaktır. Yaklaşık olarak 1 ay içerisinde 1 ya da 2 cm uzamaya başlayacaktır. Kafanızda çıkan bu saçlar diğer saçlarınıza nazaran hem biçimsiz hem daha zayıf olacaktır bu sizin gözünüzü korkutmamalı. Hatta saçlarınızda daha sonra şok dökülme denilen bir olay gerçekleşecektir. İşte bu operasyon sonra ilk gelişme sinyalleri arasındadır. Operasyon sonrası bu dökülme işlemi ise 1 ay sonra olacaktır. Burada müjdeli haberi vermek gerekirse 2 ay sonunda ekilen saçların yerine daha gür ve gerçek saçlarınızın çıkacağını vermek isteriz. 4 ay sonra ise saçlar artık büyümeye başlayacaktır.

Saç Ekimi Bilgi

Kişiden kişiye farklılık gösteren başka bir olay ise saçların kıvırcık çıkma olasılığıdır. Bu konuda uzman doktora yine soracaklarınızı sorabilirsiniz ama burada da kısaca bahsetmek gerekirse 8 ay sonunda kıvırcık saçlarınız normal saçlara dönüşecektir. Saç ekimi bilgi olarak çok büyük bir ansiklopedik bilgiler içereceği için sizlere ana hatlarıyla olası sorunlardan bahsettik. Genel olarak tekrar etmek gerekirse karşılaşacağınız sorunları doktorunuz ile konuşursanız panik yapmamış olursunuz. Saç ekimi tam olarak 1 yıl sonra kendini kanıtlamış olacak ve yepyeni imajınız ile bu saçlar benim diyerek çalışma hayatınıza ve sosyal hayatınıza devam edeceksiniz. Ekilen saçların doğal görünüme kavuşması 1 yıl sürse de operasyon sonrası aslında saçlarınız her ay 1 ve ya 2 cm uzamaya devam ediyor. Bizim burada bahsetmek istediğimiz temel konu ise saçlarınızın diğer saçlardan ayırt edilemez oluşu ve doğal görünümlü saç haline gelişi 1 yıl oluşudur. Tabi saç ekimi uygulanan donör bölge de saç uzamanın ne kadar sürede olacağı ile ilgili direkt etkili olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir