Dhi Saç Ekimi

Direct Hair İmplant tekniğinin kısaltılmış hali olan Dhi saç ekim tekniği ise saç ekimi konusunda ne kadar yöntem olduğunun göstergesidir. Evet bu zamana kadar sizlere bir çok saç ekimi tekniğinden bahsettik ve saç ekimi sonuçlarını sizlerle paylaştık. Dhi saç ekimi yaptıranlar neler düşünüyor? Diğer yöntemler ile kıyaslanınca farklılıkları nelerdir? İşte bu makalemizde sizlere hem hastaların tecrübelerini hem de uzman cerrahların fikirlerini sizlerle paylaşacağız.

Dhi saç ekim tekniği yani ”Direct Hair İmplant” tekniğini kullanmanın faydaları ve zararları nelerdir diye bir göz attığımızda şunları açık yüreklilikle ifade edebiliriz. Bu yöntemde ameliyat izi kesinlikle yoktur,yara izi yoktur ve dikiş izi kesinlikle yoktur. Donör bölgeden alınan saç kökleriniz yani greftler saç olmayan bölgeye delikler açılmadan uygulanır. Peki bu nasıl mümkün olabiliyor? Özel uçlar sayesinde saç bölgenize uygulanan bu yöntem fue saç ekimi yönteminin en gelişmiş halidir. dhi saç ekimi yaptıranlar zaten bu yüzden bu yöntemi tercih ediyorlar. Öte yandan kafanızda her hangi bir delik açılmadığı için saç ekimi operasyonu sonrası iyileşme süreci çok daha hızlı olmaktadır. Bu yöntem Türkiye’de ve dünyanın bir çok ülkesinde uygulanan bir yöntemdir. Dhi saç ekim yöntemi ise fue tekniğinden çok daha zahmetli ve işlem saati çok daha uzun sürmektedir ama daha sağlıklı olduğu yönünde yorumlarda karşımıza çıkmaktadır. Fiyat olarak ise diğer saç ekim yöntemlerinden daha mı fazla yoksa daha mı ucuz olacağı tamamen uzman doktorun sizin saçlarınızda yapacağı analiz sonucunda ortaya çıkacaktır. Avantajları ise kafanızda delik açılmadığı için çok daha fazla saç kökü transferi yapılma imkanı sağlamaktadır.

Dhi Saç Ekimi

Dhi saç ekimi işlemi esnasında çok sabırlı olmanız gerekmektedir. İşlemler uzun süreceği için öncelikle sabah kahvaltısını ya da öğle yemeğini yeseniz çok daha sağlıklı olur zira işlem esnasında karnınız acıkabilir bu da sizin işlem esnasında canınızın sıkılmasına sebebiyet verebilir. Dhi saç ekimi yaptıranlar der ki; Diğer yöntemler ile kıyaslanınca ameliyat izi kalmaz,yara bere gibi kirli görüntüler ortaya çıkmaz ve diğer yöntemlere nazaran çok daha fazla saç kökü kafanıza transfer edilir. Dhi saç ekim tekniği ayrıca sadece belli bölgede dökülmüş saçlara değil de seyrelmiş saç aralarına da saç ekimi yapmaya imkan kılan bir saç ekim yöntemidir. Ayrıca bu yöntemle cm başına çok daha yoğun bir saç ekim işlemi gerçekleştirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir